Hlavní menu

Foukaná celulózová izolace ISOCELL   [zpět]

Co je ISOCELL | Technické údaje ISOCELL | Přednosti a vlastnosti | ZpracováníNEJLEPŠÍ TEPELNĚ - IZOLAČNÍ HODNOTY

issocel_prednosti_1 (8K)

Není to jen nejnižší tepelná vodivost, kterou se ISOCELL vyznačuje. Je známo, že každá izolace je kvalitní tak, jak je dobrá na svém nejslabším místě.

Celulózovou izolací ISOCELL je možné vyplnit i ty nejužší spáry a štěrbiny. To dokazuje izolační matrace beze spár a tepelných mostů.
VYNIKAJÍCI TEPELNÁ OCHRANA

issocel_prednosti_2 (9K) issocel_prednosti_3 (6K)

Vysoká úložná kapacita celulózové izolace ISOCELL způsobuje jednoznačně zpomalený průnik slunečních paprsků. Samotné podkrovní místnosti zůstávají dlouho do noci chladné, díky tomu můžete nerušeně spát.

Podobně jako hodnotu U tepelné izolace je možné propočítat také tepelnou ochranu. Jedná se zde o tzv. fázový posun. Fázový posun PHI je časový interval uvedený v hodinách, který potřebuje teplotní vlna, aby se dostala z vnější strany konstrukčního dílu na vnitřní stranu místnosti.

Čím větší je fázový posun, tím více je zpomalen ohřev vnitřku budovy.

REGULACE VLHKOSTI

issocel_prednosti_4 (8K)

Celulózová izolace je schopna rovnoměrně přijímat vlhkost do vláken a znovu vydávat bez ztráty izolační hodnoty. Tato zvláštní schopnost zadržování vlhkosti působí regulačně na klima místnosti.

U sanací nebo systémů plochých střech bez zadního odvětrání působí ISOCELL stavebně fyzikálně jako regulátor vlhkosti. Navíc má na rozdíl od obvyklých izolačních matrací podstatně lepší vzduchotěsnost a větruvzdornost, především u dřevostaveb. Celkově splňují přírodní vlastnosti celulózových vláken ve spojení s technologií vyfoukávání ISOCELL nejvyšší nároky na bytové klima a úsporu energie.
VYNIKAJÍCÍ OCHRANA PŘED HLUKEM

issocel_prednosti_5 (7K)

Také v této oblasti má těsná celulózová izolace beze spár velké přednosti.

Ve srovnávacích zkouškách byly naměřeny u mezistěn až o 7 dB lepší zvukové izolační hodnoty než u obvyklých izolačních matrací z vláken.

 VYSOKÁ PROTIPOŽÁRNÍ OCHRANA

issocel_prednosti_6 (9K) issocel_prednosti_7 (7K)

Stále více se celulózová izolace ISOCELL narozdíl od obvyklých izolačních materiálů osvědčuje také v oblasti protipožární ochrany.

To dokazují úspěšně provedené zkoušky protipožární ochrany na konstrukčních dílech od F30 do F90. V klasifikaci EN B-s2-d0 dosahuje celulózová izolace ISOCELL jednoho z nejlepších ocenění pro hořlavé izolační látky.

Požární test, provedený v Ústavu pro protipožární techniku a výzkum v oblasti bezpečnosti GmbH v Linci, jakož i vlastní požární testy ukázaly stejný výsledek: Celulózová izolace ISOCELL nehoří. Pouze vrchní vrstva zuhelnatí.
Z LÁSKY K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

issocel_prednosti_8 (8K)

Je dostatečně známo, že díky dobré izolaci člověk ušetří nejen topnou energii, nýbrž také chrání životní prostředí. Také ve výrobě je celulózová izolace ISOCELL z ekologického hlediska neporazitelná:

Ve srovnání s jinými izolačními materiály, jako je např. polystyren nebo skelné vlákno, je použití primární energie při výrobě mnohem nižší. Činí pouze šestinu ve srovnání s polystyrenem a třetinu ve srovnání se skelným vláknem.
EKONOMICKY VE ZPRACOVÁNÍ

issocel_prednosti_9 (7K)
  • žádné odřezky
  • materiál pro veškeré použití a všechny izolační tloušťky
  • žádné vícevrstvé pokládání
  • rychlé zpracování
  • žádný problém se skladováním na staveništi
  • žádný obtížný přesun materiálu na staveništi
 
  Readymat s.r.o.
Svatopluka Čecha 3844/22
695 01 Hodonín
Provozovna:
Svatopluka Čecha 3844/22
Budova Télefónica 02, 3. patro
695 01 Hodonín
Tel/fax: +420 518 340 097
Email: info@ready-mat.cz
www.ready-mat.cz
IČ: 27713971
DIČ: CZ27713971
Banka: ČSOB
2018 © readyMAT